A Kisalföld Táncegyüttes 2023. évi pályázata időszakának főbb tevékenységei
A pályázati támogatást a következőképpen használtuk fel.
A1.: Oktató tiszteletdíja – 2023. október 1.- 2024 május 31. közti időszakban:
A Kisalföld Táncegyüttes szakmai működése munkáját segíti: Kovács Viktória diplomás néptáncoktató, és Sovány Péter néptáncoktató, a Magyar Táncművészeti Egyetem hallgatója, akik asszisztensi tevékenységet látnak el. Feladatuk a próbákon adott tevékenységek (bemelegítés, stílusgyakorlat, koreográfiák javítása, elemzése) elvégzése. A két szakember munkáját megbízási díj keretében fizettük ki.
A2.: A tiszteletdíjakat a Mirabilis Kft könyvelő iroda közreműködésével az előírások szerint havonta jelentettük a NAV felé, a járulékokat szintén havonta a bevallások szerint teljesítettük.
B1.: Oktató, koreográfus tiszteletdíja
Eredeti tervünket módosítva a sóvidéki koreográfiát megfelelő anyagi forrás hiányában az együttes oktatói készítették el. A koreográfusi keretet egy új táncanyag, szilágysági tánc tanítására használtuk fel. Az oktató Bálint Szilárd az erdélyi Szilágyságból származik, jelenleg Pannonhalmán él. Ő az együttes próbáin feleségével együtt tanított Kraszna-menti táncokat.
B 2. Zenekar tiszteletdíja
A zenekari keret egy részét a 2024. február 24-én a Győr-Moson-Sopron Megyei Néptánctalálkozón , másrészt az április 17-én rendezett Soproni Szólótánc versenyen zenei kíséretre fordítottuk. A fennmaradó összeget a június 24-28. közt szervezett napközis néptánctábor zenei programjára fordítottuk (hangszerbemutató és táncház a Keresztény Gyula és Takács István közreműködésével).
A számlák esetén a gazdasági tevékenység rovatban a közreműködések helyét és időpontját megjelöltük.
B 3. Utazási költség:
A rovatban elnyert támogatást a 2023.évi sófalvi néptánctáborba utazáshoz használtuk fel. Mivel az egyesület kisbusza nem állt rendelkezésre, erre a célra 9 fős Ford Tranzit kisbuszt béreltünk, melyet az együttes asszisztense, Krizsák Judit Kinga vezetett. Egy további személyautó segítségével összesen 13 fő utazott a tánctáborba, melyet 2023. július 16-23. közt rendeztek meg Felsősófalván.
B 7. Terembér:
A támogatást a Kisalföld Táncegyüttes hétfői próbáinak terembérletére fordítottuk 2023.szeptember hó és 2024.május hónap közti időszakban. A próbákat a győri Generációk Háza próbatermében tartottuk.
B 8. Reklám és propaganda költség:
A támogatásból a Kisalföld Táncegyüttes tevékenységét bemutató Weboldalt készíttettünk, a weboldal címe: www.kisalfolte.hu .
Ezen az oldalon szerepeltetjük az elmúlt évek Csoóri programjaiban elnyert támogatásaink felhasználását is.
A Kisalföld Táncegyüttes 2023.07.01.–2024.06.30. időszak közti tevékenységei
A 27. Székelyföldi tánctáborban, Felsősófalván vett részt a csoport 2023. július 16. és 23. között, ahol parajdi és küküllődombói táncokkal ismerkedtünk. Koncerteket, előadásokat hallgattunk meg, népdalokat tanultunk, helyi hagyományőrző együttesek műsorát néztük meg. Az esti táncházakban gyakorolhattuk a korábban tanultakat. A szabad délutánon ellátogattunk a parajdi sóbányába.
2023. október 13.-án meghívást kaptunk a győri Kálóczy téri Idősek Otthonába, ahol kamaracsoportunk szerepelt a szeretetteljes légkörű programban.
Az ősz folyamán az együttes oktatói összeállították az új sóvidéki koreográfiát.
2024. február 10.-én nagy sikerű műsort adtunk Győrben az Erdélyi Magyarok Bálján, melyen sóvidéki, méhkeréki és tyukodi táncokat mutattunk be.
Február 24.-én Csornán lépett fel a csoport a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Néptánctalálkozón, ahol magyarlapádilánytáncot és sóvidéki táncokat mutattunk be.
Március 28.-án az ásványrárói Tilinkó csoportunk részt vett a dunaszentpáli Duna-Gyöngye óvodában a Népi játék– és néptáncfesztiválon. Moldvai és rábaközi táncokat mutattak be a gyerekek.
Április 17.-én táncosaink részt vettek a XXI. Soproni Regionális Szóló Néptáncvetélkedőn, ahol mindhármukat díjazták: FenyősiAnna különdíjat kapott, Csenger Tamara Aranykeszkenős táncos és Fias Bálint Figurás táncos lett.
Április 27.-én Fenyős Anna és Fias Bálint a XIX. Bakony Virágai Néptánc Szólótánc Versenyen indult, amelyről mindketten oklevéllel tértek haza.
Május 11.-én a csoport a mezőörsi Magyar Műhely ÁMK Pünkösdi vigasságok családi napján lépett fel, ahol tyukodi és méhkeréki táncokat adott elő.
Május 17.-től Bálint Emese és Bálint Szilárd Kraszna menti táncokat tanított az együttesnek.
Május 30.-án rendeztük a győri Generációk Házában a Kisalföld Táncegyüttes és utánpótlás csoportjai év végi vizsgaműsorát. Ezen részt vett a SZ.E. Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola Picinkék csoportja és az ásványrárói Tilinkó csoport is.
Június 1-én egyik gyerekcsoportunk, az ásványrárói Tilinkó csoport a pápai Tánc-Lánc Alapfokú Művészeti Iskola év végi vizsgaműsorán szerepelt vasi táncokkal.
Június 14. Gyakorlós gála:
Győri utánpótlás csoportunk, a Picinkék Néptánccsoport a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán mutatta be a somogyi táncokból összeállított koreográfiáját.
Június 17. Somogyi gála
Az ásványrárói Tilinkó Táncegyüttes és a Kisalföld Táncegyüttes az ásványrárói Somogyi József Általános Iskolában nagy sikerrel szerepelt az iskola gálaműsorán, ahol vasi és szilágysági táncokat adtak elő.
Június 24-28. Néptánctábor
Ásványrárón szerveztük meg idén is az utánpótlás csoportok néptánctáborát. Az elsősök somogyi, a nagyobbak felcsíki táncokkal ismerkedtek. Játékok, kézműves foglalkozások, hangszerbemutató, táncház színesítette a heti programot.
A támogatás kapcsán a legfontosabb eredményként azt említhetjük meg, hogy a Kisalföld Táncegyüttes 1,3 millió Ft összegű támogatása mind az oktatók javadalmazását, mind külső szakemberek meghívását, erdélyi utazást, zenei közreműködés lehetőségét tette lehetővé.
Az eredeti költségvetést kérelem után módosítottuk, mert a pályázati időszakban jelmez beszerzés nem merült fel. Az így fennmaradó összeget terembérlet költségre fordítottuk.
A célokhoz megfelelően tudtuk hozzárendelni az anyagi forrásokat.
A költségvetés fő fejezeteinek alsoraiban a megengedett 10 % eltérést nem léptük túl.
A támogatás felhasználását a www.kisalfoldte.hu oldalon tettük nyilvánossá.
Köszönjük a Csoóri program támogatását!
Tisztelettel: Ruppert László művészeti vezető, egyesületi elnök